Středa, 29 března, 2023
DomůMagazínCo obléct nejmladším hostům na svatbu?

Co obléct nejmladším hostům na svatbu?

Etiketa v souvislosti se svatebním dnem se týká většinou dospělých. Pokud jde o děti, jejich rodiče se dělí do tří základních skupin.

Jedny tuto slavnostní příležitost využívají k tomu, aby dítě oblékli do „malé“ róby a ze své ratolesti udělají drobnou verzi dospěláka v luxusních šatech nebo obleku s motýlkem.

Další rodiče, realisté, staví na slušný vzhled ale zejména na komfort, který dítě potřebuje o to víc při podobných akcích.

Třetí skupina vyřeší především vlastní vzhled a to, jak vypadá dítě, ospravedlní tím, že je prostě malé a nemusí splňovat dress code a tak přijde v tom, co by ho rodič vzal i na pískoviště za panelákem.

Co je tedy správné a jak obléct dítě na svatbu podle věku a vážnosti akce? Tady je jasný přehled toho, co se patří a jaké jsou současné trendy.

Děti do tří let
Oblek nebo nebodaj malý, na obrázku roztomilý, frak je v tomto případě zbytečný. Na formální svatbě a slovenské svatbě v tradičním stylu, která je preferována na Slovensku, by drobné děti mohly být klidně oblečené v tom, v čem jsou i jindy.

Malá miminka rodiče raději nechávají doma, protože pro ně může být večer náročný a dospělí si ho chtějí užít.

Pokud však na svatbu berete děti do tří let, které už komunikují s okolím, lezou a chodí, zvažte jejich oblečení.

Pro kluky jsou ideální tmavé kalhoty, měkké tričko s límcem a v chladnějších dnech i pletená vestička.

Dívky v zimních měsících můžete obléct do pohodlných šatů po kolena s punčochami. V létě budou vypadat roztomile ve volánkových šatech s krátkou sukní po kolena, případně vrstvené sukni a tričku s květinovou čelenkou ve vlasech.

Pokud se chystají vaše děti v tomto věku pobíhat po areálu, nezapomeňte na měkké boty.

Pokud kupujte oblečení na svatbu pro děti několik týdnů předem, kupte o něco volnější, větší čísla. Děti v tomto věku rostou rychle a těsné oblečení by jim pobyt na akci znepříjemnilo.

Děti ve věku tři až deset let
Děti v tomto věku rodiče rádi oblékají jako malé dospělé. V obchodních řetězcích takovému stylu nabídka přeje a některé kousky by si často rádi koupili i samotní rodiče, kdyby byla k dispozici větší čísla.

Opět však platí, že je třeba dbát na komfort. Děti v předškolním a školním věku jsou aktivní, rádi běhají a doufají, potřebují proto oblečení, které je nebude otravovat, ale zároveň se na svatbu hodí.

Pro kluka můžete znovu zvolit kombinaci tmavých kalhot a trička nebo měkké košile s límečkem. Mile vypadá také připínací motýlek nebo kravata.

Sako, případně celý oblek se hodí pro velmi formální svatbu, hostitelé vám však určitě odpustí, zvolíte-li pro své dítě pohodlnější kalhoty a neutrální boty, nikoli sportovní tenisky.

Malé dívky jsou již v tomto věku drobné dámy, které se budou dobře cítit v lehkých šatech se svetrem nebo sukni z lehkých materiálů a elegantním topu.

Dívky v tomto věku v současnosti mají v oblibě „princeznovské“ vrstvené sukně ve stylu „dolly“, dovolte jim proto využít svatbu jako příležitost, kde se tato sukně dokonale hodí.

Ideální jsou veselé barvy a dovoleny jsou i pohádkové či jiné veselé vzory. Důležité je, aby se ve vybraném oblečení cítilo vaše dítě opravdu dobře.

Malé dívky si mohou dovolit také bílé šaty. Aby však nevypadalo jako mini nevěsta, přidejte k šatům barevný efekt, například bolero, stužku, opasek, punčošky nebo lehký svetr.

Děti starší deseti let
V tomto věku se už z dětí vyvíjejí individuality, které si budují vlastní styl. Dovolte jim se projevit. Teenageři jsou již téměř dospělí a všechny „náctileté“ děti se mohou obléct jako dospělí.

Chlapcům se hodí oblek, bílá košile a elegantní boty, k tomu kravata či motýlek.

Styl mladého chlapce může být io něco uvolněnější, proto stačí, když bude mít sako nebo půjde jen v košili, případně i v svetříku.

Slušné koktejlové šaty nebo lehké letní šaty sluší na svatbě každé teenagerce.

Starší dívky mají na svatbách příležitost obout si lodičky s podpatkem, který bude k nohám šetrnější a nebude přesahovat pět centimetrů.

Zabalte však své mladé dámě do tašky i pohodlnější verzi, kdyby přišla na to, že lodičky jsou na celovečerní nošení náročné.

Pro letní svatbu jsou vhodné balerínky během celé svatby nebo sandály na klínovém podpatku se zvýšenou plnou podrážkou.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články