Středa, 29 března, 2023
DomůZdravíPo fyzické námaze zabírá kosmetika na pokožku nejlépe

Po fyzické námaze zabírá kosmetika na pokožku nejlépe

Sprcha je základ
Během cvičení se rozšiřují póry, aby se mohl z těla lépe uvolňovat ochlazující pot a vylučovat toxiny. Ze zdravotního hlediska je nezbytná sprcha po tréninku.

Pokud chceme zintenzivnit její osvěžující efekt, je vhodné použít přípravky s obsahem mentolu nebo zázvoru. Těsně po cvičení není vhodný peeling, na pokožce by se mohlo po něm objevit podráždění.

Natírejte se hned po tréninku
Po sprše je vhodné natřít se zeštíhlujícími a zpevňujícími kosmetickými přípravky. Jejich efekt se zásobuje, pokud se aplikují hned po cvičení.

Během tréninku se totiž výrazně prokrvují horní vrstvy kůže a dobře prokrvená pokožka nejlépe absorbuje účinné látky. Na osprchovanou pokožku je vhodné natřít zpevňující tělový balzám.

Pokud vás trápí celulitida, aplikujte speciální přípravky na celulitidu. Účinné látky, které jsou v ní obsaženy, se vstřebávají v prokrvené pokožce rychleji a aktivně působí na tukové buňky.

Nastartují odbourávání tuků, zabraňují jejich dalšímu ukládání a podporují zeštíhlující účinek.

Užitečná masáž
Nanášení tělové kosmetiky je vhodné spojit s masáží. Masáž aktivuje mikrocirkulaci v pokožce a pomáhá odvádět zadržovanou vodu.

Oblé části těla, jako jsou kolena, ramena, oblast břicha a lokty, je vhodné masírovat krouživými pohyby. Nohy, ruce a záda masírujeme rovnými pohyby dlaní.

Chceme-li pomoci unaveným svalům, vybereme si na masáž tělový olej, který zároveň prospěje i pokožce. Vhodné jsou tělové oleje určené proti celulitidě a striím, které obsahují vhodnou kombinaci vysoce účinných přírodních olejů.

Pravidelná masáž zlepšuje krevní a lymfatický oběh, urychluje odvodnění a oživuje unavenou pokožku.

Strie a celulitida
Celulitida vzniká hromaděním tukové tkáně a stárnutím podkožního vaziva. Trápí více než devadesát procent žen bez ohledu na jejich hmotnost.

Projevuje se zejména v oblasti hýždí, stehen a břicha. Strie se objevují jako červenofialové, modré, růžové nebo stříbrné trhlinky během těhotenství, výrazného nárůstu hmotnosti nebo pod vlivem hormonálních změn.

Při jejich vzniku hraje roli i dědičnost. Ze začátku jsou nenápadné a světlé, postupně tmavnou, prodlužují se a rozšiřují. Pokud pokožka není napnutá, časem blednou.

Co pomáhá pokožce
Zdravá výživa: Pevnost kůže zajišťují kolagenová a elastická vlákna ve spáře. Čím budou silnější, tím menší je pravděpodobnost vzniku strií. Pro tvorbu kolagenu je důležitý vyvážený přísun vitamínů C a E, zinku a oxidu křemičitého.
Pitný režim: Dostatečná hydratace organismu posiluje kůži a pomáhá její obnově.
Pravidelný pohyb: Tělesná aktivita zlepšuje krevní oběh, který udržuje elasticitu kůže.
Pravidelné natírání problémových partií: Aplikujeme-li dvakrát denně zpevňující kosmetické přípravky pomocí lehké prokrvující masáže na tělo, můžeme tím postupně dosáhnout viditelných výsledků.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články