Středa, 29 března, 2023
DomůRady a TipyDeset tipů, jak se zbavit akné

Deset tipů, jak se zbavit akné

 1. Nezapomínejte na odličování
  Odličování je základem každé péče o pleť. Trpíte-li projevy akné, tak byste mu měli věnovat speciální pozornost.

Nejde jen o odstranění make-upu, ale o skutečně hloubkovou očistu pleti, která ji dokáže zbavit všech nečistot a zabránit jejímu dalšímu podráždění.

Vyberte si odličovací přípravky, které jsou speciálně určeny pro pleť s akné. Případně se poraďte o jejich výběru se svým dermatologem.

 1. Myjte si ruce
  Zanícená pleť a vřídky na aknózní pleti jsou náchylné k podráždění, které mohou zhoršovat různé nečistoty z okolí. Nejčastěji se na pleť dostávají rukama.

Je však nesmírně obtížné nedotýkat se během dne vůbec tváře. Jednodušší je dbát na čistotu rukou, pravidelně je během dne mýt, aby na nich bylo co nejméně bakterií.

 1. Nevytlačujte si vřídky
  I když pokušení vytlačit si zanícené vřídky a zanesené póry může být velké, každý takový neodborný zásah může zanechat na tváři nepěkné jizvičky.

Lepší je navštívit dermatologa, který určí přesnou příčinu kožního problému, případně vyloučí nebo potvrdí jiná, s tím související onemocnění.

 1. Používejte vhodnou kosmetiku
  Používat kosmetiku, která pleť příliš vysušuje, není vhodné. Pokožka tak produkuje ještě více mazu a váš problém se může zhoršit. Lepší je vybrat si kosmetiku, speciálně určenou pro pleť s projevy akné, nejlépe v lékárně.
 2. Sledujte své tělo
  Akné se často objevuje nejen na tváři, ale také zádech nebo na dekoltu. Pokud je to i váš případ, měli byste používat speciální kosmetiku nejen na obličej, ale také na tělo.
 3. Vsaďte na trpělivost
  Zlepšení, pokud jde o akné, nepřicházejí ze dne na den, pokud však budete dodržovat zásady přísné hygieny a používat vhodnou kosmetiku, postupně se projeví.
 4. Upravte si životosprávu
  Na pleti se odráží také to, co během dne konzumujete. V případě akné je vhodné omezit ve stravě tuky a cukry, dbát na přísun čisté, chemicky neupravované stravy a dostatečný přísun čisté vody.
 5. Pamatujte na hydrataci
  Kromě zdravého pitného režimu je vhodné při léčbě akné ošetřovat pleť i vhodným hydratačním krémem, speciálně určeným pro takto postiženou pokožku.

Jde o to, že se pleť může při léčbě projevů akné vysušovat a bez přiměřené hydratace by se stala příliš citlivou.

 1. Zamaskujte vřídky
  Pokud se rozhodnete zamaskovat vřídky a jiná podrážděná místa na pleti korektorem, je vhodné použít produkt, který má nejen zkrášlovací, ale také hojivé účinky.
 2. Naučte se zvládat stres
  Některé projevy akné se pod vlivem stresu zhoršují. Proto je důležité řešit je s chladnou hlavou a nevyrábět si z nich zbytečně další stres.
Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články