Středa, 29 března, 2023
DomůMagazínTrend na hraně zdraví: instagramové hvězdy se chlubí vyčuhujícími žebry

Trend na hraně zdraví: instagramové hvězdy se chlubí vyčuhujícími žebry

Touží po pozornosti a každou možnost přemění na příležitost ukázat se. Instagramový svět patří k těm, ve kterých se trendy mění rychlostí blesku a boj o úspěch je tvrdý. Známé osobnosti, ale i běžní uživatelé často naběhnou na nové vlny prezentace, které by jim mohly přinést ještě větší úspěch, více „lajků“, více fanoušků.

Nejednou se však stanou propagátory trendů, které ani zdaleka nejsou normální a zdravé.

Zatímco kdysi bodovala „thigh gap“, tedy mezera mezi stehny, vypracované cihličky na břiše či takzvaný „bikini most“, který ukazuje propadlé břicho v plavkách, nyní do módy přišel další absurdní fenomén.

Zahraniční média jej popisují jako „ribcage bragging“, tedy zjednodušeně řečeno jde o jakési vychloubání se vyčuhujícími žebry a hrudním košem. Uživatelky se snaží vyfotit v polohách, kde je co nejlépe vidět jejich vyhublá postava a trčící kosti.

Jednou z prvních průkopnic v tomto trendu se stala modelka Bella Hadid, seznam celebritních jmen však rozšířily i Rita Ora, Nicole Sherzinger, Emily Ratajkowski či Kourtney Kardashian, které se pyšní vyčnívajícími žebry a na sociální síti je sledují miliony uživatelů.

Nezdravý trend jako paradox
Paradoxem je, že stále více lidí se snaží podporovat krásu ve všech jejích podobách a například i do reklam a kampaní se dostávají plus size modelky, handicapované modelky či výjimečné typy žen jdoucí proti běžnému proudu.

Příliš vyhublé postavy modelek tak už dávno nejsou „in“.

I proto je zarážející, že trendy podporující míry na hraně zdraví si stále najdou své obdivovatele. Nezřídka za nimi stojí právě celebrity, které jsou pro mladé lidi vzory a nezamýšlejí se nad tím, co svými snímky do světa vysílají.

I podle průzkumů souvisí se sebevědomým mladým lidem právě vzhled.

Je to faktor, který pro ně určuje míru úspěchu ve společnosti, a proto se snaží přiblížit k jakémusi vytvořenému ideálu. V souvislosti s tím u nich může narůstat i nespokojenost s vlastním tělem, když nedosahují svého vysněného vzezření.

Odpovědnost za nezdravé trendy krásy by tak měli převzít ti, kteří je prezentují bez přemýšlení nad jejich dopadem.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články